Сірі комунальні кардинали: хто і як витрачає гроші громад

Фіскальна децентралізація збільшила місцеві бюджети і водночас покращила апетити муніципальних чиновників та місцевих депутатів. Комунальні підприємства приваблюють ділків, бо там досі можна організовувати схеми розкрадання.

Політики як опозиційних, так і провладних партій брали участь у непрозорому розподілі коштів, виділених на підготовку до навчального року – дослідження руху «Під контролем» по Україні

Під час підготовки до нового навчального року зафіксували численні факти зловживань з боку представників влади, які розпоряджаються відповідними бюджетними коштами. 

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло для перевірки фінансові звіти 157-ми політичних партій за І квартал 2016 року, передає Громадський Рух "Чесно".

Експерти заявляють про зловживання в закупівлях для медичних закладів. Про це інформує ЦПСА "Ейдос".

Згідно з оцінками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, обсяг державних закупівель в Україні щороку складає близько 13% ВВП . Якщо у минулому році обсяг ВВП склав 1’979’458 млн. гривень, то обсяг закупівель держави становить близько 257 мільярдів гривень, що еквівалентно більш ніж 10 мільярдів доларів.

Згідно оцінками МЕРТ, втрати від корупції на державних закупівлях щороку еквівалентні 25 мільярдів гривень, або ж 1 мільярду доларів. Стільки ж втрачається і від обмеженої конкуренції на ринку закупівель, оскільки значна частина постачальників просто не хоче виходити на ринок через корупційні «відкати» і неможливість чесно працювати.

Корупція – одна з основних проблем України. Незважаючи на те, що Верховна Рада України тричі приймала профільні закони (у 1995, 2009 і 2014 роках) щодо боротьби з корупцією, це фактично не зменшило поширення корупційних практик.

Високий рівень корупції є негативом не тільки через хабарництво, а через те, що корупція гальмує економічний розвиток, руйнує демократію та викривлює суспільні цінності. Від того, наскільки ефективно Україна зможе боротись з корупцією залежить подальший розвиток нашої країни, її майбутнє та успіх.

Загальна ситуація

Джерело: http://ti-ukraine.org/http://www.transparency.org/cpi2015

Порівняти сприйняття корупції в Україні з іншими країнами світу можна тут: http://www.transparency.org/cpi2015

Згідно досліджень Київського міжнародного інституту соціології близько у 2015 році 65,5% респондентів щороку стикаються із проявами корупції з позиції учасника або спостерігача.

Найчастіше із проханнями про неофіційну плату стикаються люди під час звернення до державних медичних закладів (69% тих, хто звертався), у загальноосвітніх школах (63,6%), під час контактів з міліцією (50,7%), у вищих навчальних закладах (48,7%), під час отримання дозволів в органах влади (44,1%), під час контактів з ДАІ (42,7%).

Рівень поширеності використання особистих зв’язків як «м’якої» форми корупції традиційно стоїть між вимаганням і добровільним хабарництвом. Найчастіше люди вдаються до використання особистих зв’язків для влаштування на роботу до державної установи (32,7%), у сфері регламентації підприємницької діяльності (26,1%), для отримання різних дозволів в органах влади (23,1%), під час звернень щодо реєстрації або приватизації об’єктів нерухомості (21,3%), в аспектах приватизації, володіння та користування землею (20,2%), а також у разі звернення щодо отримання державного житла (20,1%).

Загальні звіти Київського міжнародного інституту соціології